• Pasta


  Bu tarife bir ad bulamadım. Kısaca pasta dedim. Çok kolay ve pratik bir şey zaten. Amaç burada üst süslemeyi denemekti. Her türlü pasta üstüne uygulanabilir bence. Görüntü gerçekten şık oldu. Süsleme bence en çok üzümlere ve güle yakıştı. Bolca üzümlerle ve güllerle süslenebilir. Yakın çekim yapsaymışım daha iyi olacakmış. EEE tabii blogger olacaksan hem yapacaksan hemde çekeceksin değilmi ? Ah işte bende bu ikinci kısmın becerisi yok. Zamanla geliştirim belki :))

  Malzeme:
  • Tabanı için : 2 paket büskivi (eti burçak kullandım) . 1 paket eritilmiş çukulata. Çok sert olduysa biraz tereyağ (Cheese kek tabanı yani )
  • Muhallebisi : 1 kilo süt, 1 bardak un, 1.5 bardak şeker, 1 paket vanilya
  • Süsleme için iki yumurta akı ve toz şeker
  Yapılışı
  1. Eti burçakları çok un ufak etmeden parçalıyorsunuz. Ben robota bir iki kere bastırarak yaptım. Erimiş çukulata ile karıştırıyorsunuz. Baktınız çok sert bir kıvamda oldu, 50 gr . kadar tereyağ eritip içine katın. Bu harcı, kelepçeli kabınızın altına sertçe bastırarak yayın. Buzdolabında soğumaya bırakın.
  2. Muhallebi için tüm malzemeyi katıp pişirin. Muhallebi göz göz olunca indirin. İçine el blendırı daldırın. Bir 5 dakika karıştırın. Daha sonrada arada bir kaşıkla karıştırarak ılıtın. Büsküvilerinizin üstüne yayın. Tekrar buzdolabına koyun.
  3. Pastanız soğuyunca, yumurta aklarını çatalla hafifçe çırpın. Sakın köpük köpük yapmayın. Gülleri veya meyveleri yumurta akına bulayın. Daha sonra kesme şekere bulayın. Pastanızı meyvelerle ve güllerle süsleyin.

11 yorum:

 1. zero dedi ki...

  Hani çocuklar olur ya, böyle pastaların, yemeklerin üzerlerindeki malzemeleri aşırırlar gizli gizli. bu pasta da bende o duyguyu uyandırdı. lütfen pastanın üstündeki tüm meyveleri, bir de bir dilim rica ediyim:)

 2. anaksimona dedi ki...

  BENCE GAYET YETENEKLISIN,ELLERINE SAGLIK:))
  SEVGILERIMLE

  BİNBİRÇEŞNİ

 3. Damak Tadı dedi ki...

  Çok nefis ve harika bir pasta olmuş canım..Belirttiğin gibi üzerinin süslemesi müthiş olmuş..Ellerine sağlık..  Sevgiler..

 4. Betül dedi ki...

  Çok şık olmuş Nilay'cığım, ellerine sağlık.

  Sevgilerimle.

 5. Tijen dedi ki...

  Tam kaçamak olmuş bu Nilay'cığım!

 6. Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor.

 7. belgin dedi ki...

  slm canıım,
  Ellerine sağlık pasta da SÜSLEMESİ de çok hoş olmuş, sevgiler :)

 8. disal dedi ki...

  canım ellerine sağlık...gayet şık görünüyor...

  öpüyorum seni..

 9. Yelda dedi ki...

  Ellerine sağlık çok hoş bir görüntü

 10. Betül dedi ki...

  Nilay'cığım,

  Nar kurusunu ben Ankara'da hiç görmedim, daha önce de duymamıştım zaten. Dubai'den geldi bana, ekşi ve çok yumuşak.

 11. ŞEKERİMMMMMMMMMMMM:))))